: 171633


Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Trzebnica...
Powiat
25.05.2015r.

Informacje o przestępstwach i wydarzeniach zgłoszonych w minionym tygodniu


W dniach od 18.05.2015r – do 24.05.2015r. policjanci powiatu trzebnickiego zatrzymali na gorącym uczynku 4 sprawców przestępstw w tym 2 nietrzeźwych kierujących;


więcej »»
Trzebnica
17.05.2015r.

POLICYJNA AKCJA „PRĘDKOŚĆ” NA DOLNOŚLĄSKICH DROGACH

Dzisiaj o godzinie 6.00 na dolnośląskich drogach rozpoczęła się policyjna akcja „Prędkość”. Funkcjonariusze ruchu drogowego do godziny 22.00 podczas prowadzonych działań sprawdzają m.in. czy kierujący pojazdami stosują się do ograniczeń prędkości i podróżują po drogach zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Ostatnie tego typu działania to ponad 2200 skontrolowanych pojazdów i prawie 1150 stwierdzonych przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości.

więcej »»
KGP
15.05.2015r.

Surowsze kary dla piratów drogowych i pijanych kierowców

Utrata prawa jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h oraz przestępstwo prowadzenia pojazdu po utracie uprawnień to tylko niektóre ze zmian, które zaczną obowiązywać w najbliższy poniedziałek. Dziś Małgorzata Woźniak, rzecznik MSW oraz mł. insp. Marek Konkolewski z Biura Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przedstawili szczegóły nowelizacji przepisów. Nowa ustawa składa się z rozwiązań zaproponowanych przez Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Sprawiedliwości oraz Infrastruktury i Rozwoju,
więcej

więcej »»
KGP WARSZAWA
15.05.2015r.

ODEZWA SPOŁECZNOŚCI PaT do wszystkich pokoleń, grup zawodowych i społecznych

Społeczność programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” zaprasza Państwa do ogólnopolskiego zrywu wzmocnienia twórczej profilaktyki.

więcej »»
Kraj
15.05.2015r.

ZMIANA PRZEPISÓW DOTYCZĄCYCH PRZEWOŻENIA DZIECI

Zmieniają się przepisy dotyczące przewożenia dzieci w fotelikach. Niektóre wymagania zostały zaostrzone, a część z nich uległa złagodzeniu. Kiedy dziecko powinno jechać w foteliku, a kiedy wystarczy przypiąć je pasami? Odpowiedź na to i inne pytania, związane z bezpiecznym przewożeniem najmłodszych, przedstawiamy w artykule. Ustawa z 9 kwietnia 2015 r. o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. poz. 591) wdraża przepisy UE, dotyczące zasad przewożenia dzieci w pojazdach samochodowych.

więcej »»
Kraj
15.05.2015r.

NOWE PRZEPISY DOTYCZĄCE KIEROWCÓW

Od 18 maja zaczną obowiązywać nowe przepisy, zaostrzające sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym. Służbom kontrolnym oraz sądom dano w ten sposób nowe instrumenty, które powinny w jeszcze większym stopniu zdyscyplinować kierujących pojazdami do przestrzegania przepisów.
Zmiany w przepisach karnych


więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu