: 169257


Ważne informacje:
Ostatnie komunikaty zamieszczone na stronie KPP Trzebnica...
Trzebnica
15.04.2015r.

POLICJANCI ZATRZYMALI DILERA NARKOTYKÓW I JEGO „KLIENTÓW”

Policjanci z Trzebnicy, dzięki prowadzonej pracy operacyjnej, ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o handel narkotykami. W ręce funkcjonariuszy wpadli też jego trzej „klienci”. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę, tabletki ekstazy oraz MDM, a także akcesoria służące do porcjowania środków odurzających, woreczki strunowe, wagę elektroniczną i pieniądze. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje teraz sąd.

więcej »»
Kraj
15.04.2015r.

KAŻDEGO ROKU POLICJA ODNAJDUJE CORAZ WIĘCEJ OSÓB ZAGINIONYCH

Każdego roku policjanci odnajdują coraz więcej osób zaginionych. Tylko w 2014 roku zgłoszono ponad 20 tysięcy zaginięć. Jednocześnie w tym samym roku odnaleziono ponad 21 tysięcy osób. W 364 przypadkach były to zgłoszenia zaginięć sprzed lat. Z roku na rok maleje liczba osób nieodnalezionych – wszystko to są efekty pozytywnych zmian w Policji, która z powodzeniem tworzy ogólnopolski system poszukiwań osób zaginionych. Zmiany te zostały pozytywnie ocenione przez Najwyższą Izbę Kontroli i MSW. Więcej na
stronie KGP

więcej »»
Trzebnica
14.04.2015r.

PRZED POLICJANTAMI WŁAMYWACZ SCHOWAŁ SIĘ POD WANNĄ - ZATRZYMANY NA GORĄCYM UCZYNKU

Policjanci z trzebnickiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku młodego mężczyznę podejrzanego o włamanie. Sprawca wybijając szybę w oknie dostał się do wnętrza jednego z domów znajdującego się w budowie. W trakcie pakowania łupu usłyszał hałas i schował się… pod wanną. Okazało się, że spłoszony został przez interweniujących na miejscu funkcjonariuszy. Zatrzymanemu za czyn, o który jest podejrzany może teraz grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
Powiat
13.04.2015r.

Dzień otwarty dla kandydatów do pracy w policji

W drugiej połowie kwietnia br. Policja w powiecie trzebnickim będzie w szczególny sposób promować zawód policjanta oraz z zachęcać do podjęcia pracy w Policji. Obecnie dobór kandydatów trwa przez cały rok w określonych urzędowo terminach zgodnie z procedurą kwalifikacyjną dla kandydatów do służby w Policji na terenie województwa dolnośląskiego.

więcej »»
Trzebnica
13.04.2015r.

ARESZT ZA KILKANAŚCIE WŁAMAŃ I KRADZIEŻY

Na 3 miesiące do areszt trafił mężczyzna podejrzany o liczne włamania i kradzieże a zatrzymany przez policjantów z trzebnickiej komendy. Sprawca ma na swoim koncie włamania do skarbonki w jednym z obiektów sakralnych skąd zabierał pieniądze oraz do automatów w salonie z grami. W sumie mężczyzna usłyszał 14 zarzutów dotyczących przestępstw przeciwko mieniu. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Może mu grozić kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

więcej »»
Trzebnica
13.04.2015r.

Jak zostać policjantem ?

Aby zostać funkcjonariuszem Policji trzeba spełnić podstawowe wymogi formalne. Należy posiadać obywatelstwo polskie, korzystać w pełni z praw publicznych , posiadać nieposzlakowana opinię, nie wolno być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, posiadać co najmniej wykształcenie średnie. Ponadto należy posiadać zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować. Należy też dawać rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych. Ponadto mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

więcej »»

Aktualne komunikaty > > >

 
K o m e n d a   W o j e w ó d z k a   P o l i c j i   w e   W r o c ł a w i u    ©   By MH & MK
Ten Serwer nie jest w żaden sposób połączony z siecią komputerową Policji
i zawiera tylko jawne dane udostępniane przez Komendę Wojewódzką Policji we Wrocławiu